16 .04.2016 r
OGÓLNOPOLSKA   AKCJA   POLSKIEGO   RUCHU   MOTOCYKLOWEGO
„ PATRZ   W   LUSTERKA   MOTOCYKLE   SĄ   WSZĘDZIE ”

16 kwietnia 2016 roku KM SZERSZEŃ wspólnie z Bractwem Motocyklowym POCISK wziął udział w ogólnopolskiej akcji „ PATRZ W LUSTERKA MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE ”. Tradycyjnie w imieniu wszystkich motocyklistów przypominaliśmy kierowcom samochodów o rozpoczynającym się sezonie motocyklowym i dbaniu o wspólne bezpieczeństwo użytkowników dróg .
16.04.2014 r
„ Rozpoczęcie   Sezonu ”
z   Klubem   Motocyklowym   RAST   z   KętrzynaDzień 16 kwietnia 2016 roku rozpoczęliśmy od akcji Patrz w Lusterka a zakończyliśmy goszcząc na „ Rozpoczęciu Sezonu” organizowanym przez Klub Motocyklowy RAST z Kętrzyna . Zupełnie przypadkiem na tej samej imprezie pojawili się przedstawiciele Klubu Motocyklowego Motocykliści Żyrardów wraz z Sekretarzem rady Koordynacyjnej PRM . Podczas spotkania przekazaliśmy organizatorom Orły Polskiego Ruchu Motocyklowego , znak przynależności do tej organizacji .22-24.04.2016 r   TABUNADATabunada 2016 . Spotkanie motocyklistów tradycyjnie organizowane przez KM TABUN z Olsztyna pod koniec kwietnia . W bieżącym roku niestety pogoda nie dopisała tak jak w latach poprzednich . Ale co tam pogoda . Najważniejsza była atmosfera , a ta była jak zawsze gorąca . Czego można więcej chcieć ? . Wiadomo czego . Więcej wyjazdów , więcej zlotów . Cały sezon przed nami .

29.04-01.05.2016 r   ZLOT   KM   JUNAK   MIĘDZYCHÓD


Zasłyszane recenzje na temat Zlotu organizowanego przez Klub Motocyklowy JUNAK MIĘDZYCHÓD zmobilizowały nas do wyjazdu . Na wspomnianą imprezę udaliśmy się wspólnie z naszymi przyjaciółmi Klubem MOTOCYKLIŚCI ŻYRARDÓW . Miejsce zlotu ciekawe , ośrodek w zalesionym terenie no i co najważniejsze dopisująca pogoda . Sobota – świta pomysł : zwiedzenie Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego . Na miejscu okazało się , że na MRU jest co oglądać i zwiedzać . Po bunkrach przyszedł czas na Świebodziński Pomnik Jezusa Chrystusa – podobno największy na świecie . Z daleka i z bliska widać , ogromny jest . Na koniec jak zwykle niedziela i wracamy do domu . Cel osiągnięty – nowy zlot , nowe miejsce i nowi ciekawi ludzie .
01.05.2016 r   REYKYAVIK
ROZPOCZĘCIE   SEZONU
KM   SZERSZEŃ     i   UNKNOWN   BIKERS   MC

21   Maja   2016
PRZEJAZD   DROGĄ   NR   16Dnia 21 maja roku 2016 wyruszyliśmy na tradycyjny przejazd drogą nr 16. Tak jak poprzednim razem po drodze dołączały delegacje Klubów Warmińsko-Mazurskiej Strefy Neutralnej oraz zaproszeni motocykliści . Po dotarciu do końca drogi NR 16 na granicy z Litwą w Ogrodnikach rozbiliśmy stosowne obozowisko na noc . Następny dzień powrót do domów. Po drodze jednak obowiązkowo „ Mosty w Stańczykach i Piramida w Rapie ”

22   Maja   2016
WYCIECZKA   NAD   BARNAFOSSBRÜ   ICELAND1-3   Lipca   2016
ZLOT   NA   SOLIPoczątek lipca , tym razem 2016 roku . Zlot na soli organizowany przez RCI INOWROCŁAW .Tym razem chcieliśmy i musieliśmy być na tym zlocie . Powód ? . W roku 2015 zakopaliśmy flaszkę szlachetnego trunku . Trzeba było sprawdzić czy butelka przetrwała oraz jaki jest stan jej zawartości . Okazało się , że flaszka jest tam gdzie ją pozostawiliśmy a zawartość nie straciła na jakości . Dopełnieniem tradycji ZLOTU NA SOLI był oczywiście deszcz .

22-24   Lipca   2016
VII   ŚWIĘTO   PATYKAW dniach 22-24 lipca odbyło się w Garbasiu gmina Bakałarzewo VII ŚWIĘTO PATYKA organizowane przez Klub Motocyklowy NIEDŹWIOEDZIE PÓŁNOCY zrzeszony w Polskim Ruchu Motocyklowym . Tym którzy tam jeszcze nie byli polecamy Święto Patyka .
Las , jezioro i świeże powietrze . Do tego wszystkiego tradycyjny eliksir DRUIDÓW – Wino PATYK. Niedziela 24 udaliśmy się na cmentarz w Białym Stoku celem zapalenia znicza na grobie naszego Brata Klubowego „SANDAŁA” . W roku 2015 właśnie 24 lipca pochowaliśmy Rafała na tymże cmentarzu . W drodze powrotnej grzechem było by nie zajechać na Strękową Górę . „W tych okolicach rozegrała się jedna z ważniejszych bitew II wojny światowej na Podlasiu. Przez blisko trzy dni, od 7 do 10 września 1939 roku, polscy żołnierze pod dowództwem kapitana Władysława Raginisa przeciwstawiali się wielokrotnie liczniejszym oddziałom niemieckim. Obrona Wizny jest nazywana polskimi Termopilami. Taki przekaz historyczny funkcjonuje od 70 lat.” Polecamy odwiedzenie tego miejsca.

6   sierpnia   2016   MOTOPIKNIK   MAŁDYTYPo kilkuletniej nieobecności na lokalnym rynku imprez motocyklowych reaktywowany został MOTOPIKNIK w Małdytach . Piknikowa atmosfera imprezy sprzyja dobre zabawie . W tym roku mogliśmy pobawić się przy muzyce takich kapel jak BLUES STATION oraz 13 w SAMO POŁUDNIE . Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała pojawiło się całkiem sporo motocyklistów . Tradycyjnie odwiedziły nas kluby zrzeszone w POLSKIM RUCHU MOTOCYKLOWYM - MOTOCYKLIŚCI ŻYRARDÓW , KM RAST z KĘTRRZYNA oraz KM ORZEŁ ELBLĄG WMSN .Organizator zadbał o ciepły poczęstunek dla wszystkich uczestników spotkania .

SPĘD   MOTOCYKLOWY
13-15   sierpnia   2016Kontynuacją tradycji organizowanego przez Klub Motocykliści Żyrardów od kilku lat w sierpniu okazał się tegoroczny „Spęd Motocyklowy” . Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele : organizatora Motocykliści Żyrardów , KM Szerszeń , KM Rast , KM Niedźwiedzie Północy , GM Sami Swoi oraz zaproszeni goście . Spotkanie obfitujące w wiele atrakcji niestety skończyło się zbyt szybko .
20.08.2016   -   11.09.2016
16   Międzynarodowy   Motocyklowy   Rajd   KatyńskiJeden z członków Klubu Motocyklowego SZERSZEŃ wziął udział w 16 Międzynarodowym Motocyklowym Rajdzie Katyńskim , który odbył się w dniach 20.08.2016 -11.09.2016. Poniżej jego mocno skrócona relacja :


Przejechałem 8100 km przez Ukrainę , Białoruś , Rosję , Litwę Najważniejsze miejsca dla mnie jakie odwiedziłem to : HUTA PIENIACKA ,CMĘTARZ ORLĄT LWOWSKICH , SMOLEŃSK , KATYŃ, KOZIELSK , OSTASZKÓW , KONIUCHY , SANKT PETERZBURG i ERMITARZ , WILNO i CMENTARZ NA ROSIE . W Moskwie doszło do spotkania z Klubem Motocyklowym NOCNE WILKI .Przedstawiciele tego klubu udzielili nam asysty podczas przemieszczania się przez Moskwę oraz zaprosili nas do swojego „DOMU KLUBOWEGO”. Tam zostaliśmy ugoszczeni . Podczas rajdu spotkaliśmy się ze wszechobecną pomocą Rosyjskich Motocyklistów z różnych klubów .

Podczas zwiedzania Moskwy udało się nam odśpiewać HYMN POLSKI na Placu Czerwonym . Odbyliśmy wiele spotkań z Polakami na kresach . Podczas tych spotkań mogliśmy się przekonać czym dla tych ludzi jest „Mowa Ojczysta” .Czysta piękna bez obcojęzycznych naleciałości i zapożyczeń . Zwiedziliśmy dużą ilość Polskich cmentarzy , dworków , pałaców itp.
9-11   września   2016
KONGRES   POLSKIEGO   RUCHU   MOTOCYKLOWEGOW dniach 9-11 września 2016 roku w Bieszczadach odbył się jesienny kongres Polskiego Ruchu Motocyklowego . Miejsce kongresu – Ośrodek POŁONINY w Bukowcu . Można by wiele opowiadać . Dla nas teren zupełnie odmienny krajobrazowo choć wody też pod dostatkiem . Pogoda dopisywała . Postanowiliśmy trochę pozwiedzać . Zaczęliśmy od małego wypadu na Słowację gdzie zwiedziliśmy Dolinę Śmierci . W drodze powrotnej oczywiście Solina itp. Czas powrotu musieliśmy wyliczyć tak aby przechwycić jednego z SZERSZENI powracającego z 16 Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego .To jednak wcześniejsza historia .

7-9   października
Zakończenie   Sezunu   Motocyklowego   2016Zakończenie Sezonu Motocyklowego 2016 zorganizowane wspólnie przez kluby zrzeszone w POLSKIM RUCHU MOTOCYKLOWYM tj . KM SZERSZEŃ , KM RAST , KM NIEDŹWIEDZIE PÓŁNOCY odbyło się w dniach 7-9 października 2016 roku . Miejsce spotkania wymusiła kapryśna pogoda . Padło na Kretowiny . Pomimo mniejszych czy chwilami większych opadów deszczu uczestnicy spotkania nie poddali się . Na spotkaniu pojawiły się zaproszone KLUBY : MOTOCYKLIŚCI ŻYRARDÓW PRM , BRAVE DOGS PRM KM RZEŁ ELBLĄG WMSN , KM TABUN WMSN oraz zaproszeni nie zrzeszeni motocykliści . Pojawili się też nieproszeni goście zapewne mający na celu zakłócenie przebiegu imprezy . Celu swojego jednak nie osiągnęli gdyż widząc sporych rozmiarów kałużę błota skorzystali z darmowej odnowy biologicznej w napotkanym SPA i oddalili się . Impreza trwała , trwała aż się skończyła . Niedziela rano , jeden z gości poczuwszy wenę twórczą przygotował dla wszystkich śniadanie i jednogłośnie otrzymał tytuł „MASTERCHEF”. Po posiłku dobrze jest powspominać i tak też było . Czas biegł nieubłaganie więc wszyscy wynocha do domów. Rozpoczynamy NOWY SEZON .

26   Listopada  –   Andrzejki   201626 listopada 2016 roku . Tak sobie postanowiliśmy uskutecznić spotkanie klubowe pod roboczym tytułem „ ANDRZEJKI ” . Korzystając z faktu , że Andrzejów mamy dwóch no to się kręciło .

ŻYRARDÓW   WIGILIA   20163 grudnia roku 2016 zaprzyjaźniony Klub MOTOCYKLIŚCI ŻYRARDÓW zaprosił nas na „WIGILIĘ MOTOCYKLOWĄ” . Na spotkaniu pojawiło się jaszcze klika innych klubów Polskiego Ruchu Motocyklowego oraz zaprzyjaźnieni motocykliści . Tradycyjnie był „OPŁATEK” była „KOLĘDA” i była zabawa w sympatycznej atmosferze.TEXT alternatrywny