05.12.2015   MOTOMIKOŁAJE


5 grudnia 2015 roku Klub Motocyklowy TABUN z Olsztyna przy wsparciu zaprzyjaźnionych klubów przeprowadził 7 kwestę pod nazwą MOTOMIKOŁAJE . Tym razem pieniądze zbierane były na leczenie chorego motocyklisty .
24.10.2015   SZERSZENIOWE   MIODOBRANIE


Kontynuując tradycję jesiennego „MIODOBRANIA” dobraliśmy się do miodu 24 października 2015 roku . Na spotkanie przybyli MOTOCYKLIŚCI ŻYRARDÓW oraz przedstawiciele KM SZERSZEŃ ICELAND . Spotkanie przy wyśmienitym miodzie trwało aż się skończyło . Teraz trzeba czekać do następnego .


XX   LAT   WIKING   MC   POLAND
25-27   września   2015   RAJGRÓD
WIKING MC POLAND w dniu 26 września 2015 roku zorganizował oficjalne obchody XX Lecia powstania klubu . Część nieoficjalna rozpoczęła się w dniu 25 września . Mając na uwadze , że części nieoficjalne imprez są najlepsze , do Rajgrodu pojechaliśmy już w piątek , a było warto . Ośrodek Wypoczynkowy ŁĄBĘDŹ umiejscowiony nad jeziorem Rajgrodzkim w pięknym kompleksie leśnym przeniósł nas w lata 80-te . Ten niepowtarzalny klimat tamtych lat . Na XX Urodzinach WIKING MC POLAND pojawiło się całkiem sporo klubów motocyklowych oraz przyjaciele nie zrzeszeni z regionu i nie tylko . Były prezenty , tort , muzyka i suto zastawiony przez gospodarzy stół . Niedziela , no i po imprezie . Czas do domu .


28-30   sierpnia   2015
JURANDÓWKA   2


W dniach 0d 28 do 30 sierpnia roku 2015 Klub Motocyklowy JURAND Szczytno- Biskupiec zrzeszony w Warmińsko Mazurskiej Strefie Neutralnej zaprosił nas na Zlot Motocyklowy pod nazwą JURANDÓWKA . Było to drugie wydanie imprezy o tej nazwie . Odległość niby niewielka od „ ULA ” do Pasymia gdzie odbywała się impreza . Całą trasę jednak pokonaliśmy w deszczu , ale co tam deszcz . W samym Pasymiu dopadło nas już słońce i to ono właśnie dominowało do końca imprezy ( nie wliczając nocy) . Organizatorzy dołożyli starań aby goście byli zadowoleni . Konkursy , koncerty , coś dla oka i przy okazji coś dla śmiechu . Imprezę uznajemy za udaną .
3-5   LIPIEC   2015
XI   ZLOT   NA   SOLI


3-5 lipca roku 2015 . XI ZLOT na SOLI Inowrocław . Tym razem na ZLOT organizowany przez RCI wybraliśmy się wzmocnieni przez przedstawicieli KM SZERSZEŃ z Islandii . Pogoda jaka była ? . To akurat zapamiętał każdy . Wzorem uczestników Bitwy pod Grunwaldem obozowisko rozbiliśmy pod drzewami gdzie cień dawał odrobinę luksusu . Na zlocie pojawili się przedstawiciele KM ORZEŁ Elbląg i KM RAST Kętrzyn zrzeszeni w WMSN . Co do przebiegu imprezy to tak w dużym skrócie – zimne piwo , koncerty i zabawa , nowi sympatyczni ludzie . Podczas przyznawania nagród KM SZERSZEŃ ICELAND zgarnął nagrodę za „ NAJDŁUŻSZĄ TRASĘ ” .Takie drobne 4500 kilometrów . Może nie wszystko na motocyklach ale za to ponad 700 kilometrów w temperaturze poniżej zera . Nastała niedziela i nastał czas powrotu . Bez pośpiechu nadłożyliśmy nieco drogi , bo niby czemu wracać najkrótszą trasą . Do Następnego .12-14.06.2015.
ZLOT   u   ŻELAZNEGO   ORŁA


W dniach 12-14.06.2015 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w V ZLOCIE u ŻELAZNEGO ORŁA Spotkanie motocyklistów odbyło się tradycyjnie na terenie ośrodka Grabskie Sioło niedaleko Skierniewic . Organizatorzy nie szczędzili wysiłków aby zapewnić moc atrakcji . Największą z nich były przygotowane dla wszystkich za sprawą pogody „ łóżka wodne” . Zlot przebiegał w spokojnej , wręcz kameralnej atmosferze . A po zlocie odwiedziny u MOTOCYKLISTÓW z Żyrardowa i do domu .16 maja 2015  
PRZEJAZD   DROGĄ   NR   16


Motocykliści z KLUBÓW WARMIŃSKO MAZURSKIEJ STREFY NEUTRALNEJ oraz z zaprzyjaźnionych KLUBÓW z regionu postanowili w dniu 16 Maja 2015 roku pokonać DROGĘ KRAJOWĄ NR 16 przebiegająca z Dolnej Grupy k. Grudziądza do granicy z Litwą w Ogrodnikach. Biegnie równoleżnikowo przez województwa: kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie oraz podlaskie. Stanowi główny szlak komunikacyjny na Mazurach. I Tak też się stało . Po pokonaniu zaplanowanej trasy zjechaliśmy na teren jednego z Campingów w Iławie gdzie mieliśmy okazję posłuchać kapeli BLUES STATION zapodającej covery najlepszej kapeli na świecie , jaką była , jest i będzie „DZEM”10 MAJA 2015   KROSNO
WARMIŃSKIE   ROZPOCZĘCIE   SEZONU


Dnia 10 maja roku 2015 motocykliści z regionu zjechali się do Sanktuarium w Krośnie na DUCHOWE ROZPOCZĘCIE SEZONU MOTOCYKOLOWEGO . Tradycyjnie na spotkaniu pojawili się motocykliści zrzeszeni jak i wolni jeźdźcy . Tym razem doliczono się 500 maszyn . Impreza organizowana pod patronatem Warmińskiego Klubu Motocyklowego DRAGER z roku na rok robi się coraz większa .


ROZPOCZĘCIE   SEZONU   01.05.2015
REYKJAVIK   ICELAND


1 Maja 2015 roku korzystając z łaskawości pogody Prospect Chapter KM SZESRSZEŃ ICELAND Zrzeszony w Polskim Ruchu Motocyklowym uczestniczył w Rozpoczęciu Sezonu MOTOCYKLOWEGO w REYKJAVIKU .Na spotkanie przyjechali motocykliści z odległych zakątków wyspy nie zważając na temperaturę sięgającą aż 2 stopni powyżej zera .
XI   TABUNADA
24-26 kwietnia 2015
XI wydanie TABUNADY tradycyjnie zostało zorganizowane na terenie ośrodka Kołatek w Mierkach . Olsztyński Klub Motocyklowy TABUN i tym razem dołożył starań aby impreza była udana . Nie zabrakło ciekawych konkurencji jak i ostrego heavy metalu zaprezentowanego przez kapelę Scream Maker .
Na zlocie pojawiły się kluby zrzeszone w Polskim Ruchu Motocyklowym . Motocykliści Żyradów , Ronin's Heart i Independent Bikers . Wszystko co dobre musi się kiedyś skonczyć . Tak też się stało . Czekamy na TABUNADĘ XII .15 kwietnia 2015
ICELAND
PATRZ W LUSTERKA MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE
Prospect Chapter KM SZERSZEŃ ICELAND zrzeszony w Polskim Ruchu Motocyklowym korzystając z odrobiny słońca jakie raczyło na chwile się pojawić , w dniu 15 kwietnia 2015 zorganizował akcję PATRZ W LUSTERKA MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE . Akcja została przeprowadzona w Reykjaviku wśród tamtejszej Polonii . Działania spotkały się z aprobatą kierowców samochodów natomiast motocykliści z klubów z Islandii poinformowani co jest celem akcji poparli ją i przyłączyli się do „ LODOWYCH SZERSZENI ” .20-21.MARCA.2015
WIOSENNY   KONGRES
POLSKIEGO   RUCHU   MOTOCYKLOWEGO
W dniach 20-21 marca 2015 roku w Nieborowie odbył się Wiosenny Kongres Polskiego Ruchu Motocyklowego . Przedstawiciele KM SZERSZEŃ również uczestniczyli w spotkaniu . Tym razem jednak nie jako goście lecz jako Klub Zrzeszony w PRM . Przystąpienie do wspomnianej organizacji traktujemy jako kontynuację i rozwinięcie porozumienia zawartego 8 października 2011 roku .
WIOSENNE   OBLĘŻENIE   ULA
14 -MARCA -2015
Tegoroczne OBLĘŻENIE ULA inaugurujące Rozpoczęcie Sezonu odbyło się 14 marca 2015 roku . Miejscem spotkania ze względu na specyficzną lokalizacje był Ośrodek Wypoczynkowy Krecik położony nad Jeziorem NARIE . W oblężeniu wspomogli nas przedstawiciele zaprzyjaźnionych klubów . Wszystkie oblegane „ ULE ” zostały poddane , „ Pszczoły ” same zaproponowały dobrowolne oddanie miodu . W związku z tym po żadnej stronie nie odnotowano strat .


TEXT alternatrywny