„ NIE TYLKO DLA ORŁÓW VI ”
Zastwano 10-11 listopad 2014
ZAKOŃCZENIE SEZONU MOTOCYKLOWERGO

10-11 Listopada 2014 roku Klub Motocyklowy ORZEŁ Elbląg zorganizował VI edycję symbolicznego zakończenia sezonu motocyklowego :
„ NIE TYLKO DLA ORŁÓW ” .
Symbolicznego bo przecież SEZON NIE KOŃCZY SIĘ NIGDY , to motocyklistom jest : za zimno , za mokro i takie tam inne jeszcze . W tegorocznej edycji udział wzięły tradycyjnie Kluby WMSN , kluby PRM motocykliści nie zrzeszeni oraz znajomi motocykliści ze wschodu . Przy muzyce znanej i lubianej kapeli zabaw trwała do rana .VI edycja zakończona , czekamy na edycję VII za rok .

26.10.2014 r.
CHRYTATYWNY MARSZOBIEG SZLACHETNA PACZKA

W niedzielę, 26 października odbył się I Morąski Charytatywny Marszobieg Szlachetnej Paczki, którego organizatorem było Morąskie Stowarzyszenie Biegowe „Finisz Morąg”. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Morąga . Gościem specjalnym marszobiegu była aktorka Katarzyna Ankudowicz . Organizatorzy zwrócili się do KM SZERSZEŃ o przeprowadzenie uczestników imprezy przez przez ulice na których wyznaczona była trasa marszobiegu . Tak też uczyniliśmy . Po zakończeniu części sportowej odbyła się licytacja przedmiotów przekazanych na ten cel przez sponsorów . Podczas akcji organizatorom udało się zebrać 3346, 64 zł.
Trzeba przyznać , że jak na „ NASZE MAŁE MIASTO ” to całkiem niezły wynik .

MAZURSKIE ZAKOŃCZENIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO
STARE JUCHY 2014

WIKING MC EŁK w dniach 27/28 . 09. 2014 roku zorganizował Mazurskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego . Okolica jak na region przystało urokliwa . Pogoda jak zwykle dopisała , odpowiednio wcześniej zamówiona przez Wikingów . Biorąc pod uwagę fakt , że sobota i niedziela to dla SZERSZENI za mało . Na zlot udaliśmy się tradycyjnie w piątek . Podczas zlotu dała się słyszeć tu i tam plotka , że mieszkańcy miejscowości Stare Juchy specjalnie dla KM SZERSZEŃ ustawili na jednym, ze skwerów wielkiego owada przypominającego nasze godło . Fakt ten potwierdza jedno ze zdjęć . Zaczęło się w piątek i skończyło w niedzielę .
Jak było – było dobrze . Jeśli ktoś twierdzi inaczej – musi sam z tym żyć .

23 Sierpnia 2014 roku - „ SZERSZENIOWE MIODOBARNIE ”23 sierpnia roku pańskiego 2014 spotkaliśmy się na „ SZERSZENIOWYM MOIDOBRANIU ” . Miejsce zacne , przepiękna zatoka jeziora Narie . Pogoda zamówiona specjalnie na tę okazję . Jadła i Miodu nie zabrakło , tak więc kosztowaliśmy wszystkiego do późnej nocy . A może i dłużej , kto by na to zwracał uwagę .

26 Lipca- 2014r „ INTEGRACJA u SOŁTYSA ”26 lipca 2014 roku zostaliśmy zaproszeni na kolejną edycję spotkanie miłośników offroadu i motocykli pod roboczą nazwą „ INTEGRACJA u SOŁTYSA ” . Nie ma w tej nazwie nic dziwnego ponieważ imprezę organizuje SOŁTYS – jednej z miejscowości w pobliżu Morąga . Wspomniany SOŁTYS jest pasjonatem taplania się błocie na 4 kołach i jeździ motocyklem . Grzechem byłoby nie skorzystać z zaproszenia . Po zakończeniu części przeznaczonej tylko dla miłośników offroadu uczestnicy spotkania przeszli do części rozrywkowo integracyjnej . Podczas imprezy samochodziarze rzucili motocyklistom wyzwanie i zaproponowali zawody w przeciąganiu liny . Zrobili to zupełnie niepotrzebnie . Myśleli zapewne , że nadal siedzą w swoich pojazdach napędzanych na 4-koła . No i przegrali . Mała lokalna impreza okazała się całkiem udanym spotkaniem – BO NAJWAŻNIEJSZA JEST DOBRA ZABAWA .

X JUBILEUSZOWY ZLOT NA SOLI
4-6.07.2014 INOWROCŁAWRok 2014 obfituje w X JUBILEUSZOWE ZLOTY . Tym razem organizatorem był Riders Club Inowrocław PRM . I tym razem delegacja KM SZERSZEŃ udała się z wizytą . Jak co roku organizator dołożył stań aby wszystko było dopięte jak należy . Każdy znalazł coś dla siebie Spotkaliśmy starych znajomych i zawarliśmy nowe znajomości . Czasu spędzonego na „SOLI” nie zmarnowaliśmy i jest co wspominać .

25-maja-2014 PIKNIK RODZINNY
w Domu dla Dzieci i Młodzieży „ Promyk w Mrągu25-maja-2014 roku odpowiadając na zaproszenie Dyrekcji Domu dla Dzieci i Młodzieży „ Promyk ” oraz Prezesa Morąskiego Stowarzyszenia Wspierania Rodzin udaliśmy się na Piknik Rodzinny zorganizowany w wymienionej placówce . Na imprezie pojawili się posiadacze samochodów terenowych oraz właściciel koni nie mechanicznych . Organizatorzy zadbali aby ich wychowankowie nie narzekali na brak atrakcji . Mnogość konkursów z nagrodami, pokazów , występów artystycznych oraz przejażdżki wypełniły imprezę od początku do końca .


11-maja-2014
VI Warmińska Moto-Majówka
Krosno k. OrnetyDnia 11 maja roku 2014 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w VI Warmińskiej Moto-Majówce . Zorganizowanej przez Warmiński Klub Motocyklowy DRAGER z Ornety . Tradycyjnie Duchowe Spotkanie motocyklistów odbyło się miejscowości Krosno k .Ornety przy tamtejszym Sanktuarium Maryjnym , które jest być może jednym z najstarszych spośród żywych do dziś warmińskich miejsc kultu. Jego legendarne początki sięgają XV wieku . Organizator chyba zamówił pogodę . Na miejscu podczas spotkanie przygrzewało słońce . Jak co roku obecni byli motocykliści nie zrzeszeni jak też przedstawiciele klubów motocyklowych z regionu i nie tylko .


1-3 Maja-2014
ZLOT MILITARNY OBUCHWO k. Moraga.W dniach 1-3 maja 2014 roku na terenie dawnych wojskowych magazynów amunicji w Obuchowie , obecnie stanowiących własność prywatną odbył się ZLOT Miłośników Militarnych Klimatów . Uczestnicy zlotu mieli do dyspozycji wspaniały teren , przystosowany do tego typu imprez . Chętni mogli spróbować swoich umiejętności na strzelnicy . A dostępne były różnorodne rodzaje broni palnej . Niska temperatura nie odstraszyła uczestników zlotu . Korzystając z okazji odwiedziliśmy i tę imprezę .

Następna odbędzie się prawdopodobnie jesienią tego roku . Informacje na ten temat pojawią się stronie Szerszeni .25-27.04.2014 r.
TABUNADA wydanie X .Organizowane przez KM TABUN z Olsztyna „ ROZPOCZĘCIE SEZONU ” nazywane „TABUNADĄ ” w tym roku miało okrągłą 10 rocznicę . Do tego wszystkiego organizator obchodził 10 urodziny . Nie zabrakło atrakcji i konkursów z nagrodami ufundowanymi między innymi przez firmę BMW Zdunek z Gdańska . Na zlot zorganizowany na terenie malowniczo położonego ośrodka Kołatek w Mierkach przybyły w licznym składzie kluby PRM jak też inne kluby z terenu Wami i Mazur .

07-09.02.2014 r.
ZIMOWY ZLOT VBOYENW dniach 07-09.02.2014 odbył się kameralny ZLOT w Twierdzy BOYEN w Giżycku organizowany przez Klub Motocyklowy VBOYEN . Pomimo lodu i zalegającego śniegu nie zabrakło miłośników dobrej zabawy . Kilku z nich przybyło tradycyjne na motocyklach . Spotkanie pozwoliło podreperować entuzjazm związany ze zbliżającym się sezonem 2014 .

TEXT alternatrywny