Rok 201310-11 listopada
ZASTAWNO 2013
NIE TYLKO DLA ORŁÓW - VKlub Motocyklowy ORZEŁ z Elbląga w dniach 10/11 listopada 2013 roku zorganizował V Zakończenie Sezonu „NIE TYLKO DLA ORŁÓW” . Rozpisywać się za wiele nie ma potrzeby . Jak to zwykle u Orłów bywa , atmosfera i zabawa przednia do samego rana .Na tej imprezie poprostu trzeba być !. W tym roku odwiedzili imprezę przedstawiciele Polskiego Ruchu Motocyklowego - Motocykliści Żyrardów oraz RCI Inowrocław .

28 wrzesnia 2013
X Lecie Powstania WMSN28 Września roku pańskiego 2013 Olsztyński Klub Motocyklowy ŻULERS zorganizował imprezę z okazji X Rocznicy Powstania Warmińsko-Mazurskiej Strefy Neutralnej . Organizatorzy obiecali , że zrobią taki melanż , iż uczestnicy imprezy będą go pamiętać przez kolejne 10 lat!!!!!!!! . Zapewne niektórzy zapamiętają go na dłużej .
Szerszenie spotkały motocyklistów ze Starego JURANDA SZCZYTNO . Z klubem tym w 2011 roku połączyła nas historia „ Starych Jabłonek ” pod Ostródą . Odwiedzili nas również przyjaciele z Polskiego Ruchu Motocyklowego – Motocykliści Żyrardów i Biały Orzeł .

29.08-01.09-2013 r
Wiking MC Poland
6th World Vikings Run

Korzystając z dopisującej pogody oraz otrzymanego zaproszenia od Wiking MC Poland pojechaliśmy do malowniczo położonej Mazurskiej miejscowości Wydminy gdzie w dniach 29.08 do 01.09.2013 odbywał się 6th WIKING RUN . Kolejny udany wyjazd , kolejna impreza gdzie można się pobawić wypić browara i nawiązać nowe znajomości . Na miejscu poznaliśmy przedstawicieli większości światowych Klubów Wiking . Począwszy od Rumunii a skończywszy na Brazylii .

5-7 Lipiec 2013- INOWROCŁAW
IX ZLOT NA SOLIW dniach od 5 do 7 lipca 2013 roku odbywał się Zlot Motocyklowy „ NA SOLI ” w Inowrocławiu . Organizator RCI - Inowrocław - PRM . Zebrawszy stosowną gromadkę SZERSZENI oraz kilku innych Klubów WMSN tj. KM JAMAZ z Pasłęka , KM ORZEŁ z Elbląga oraz KM TABUN z Olsztyna odwiedziliśmy imprezę .Wspomnieć należy też o NASZYM PRZYJACIELU , który przybył z ISLANDII . Tam gdzie się to tylko dało trasę pokonał na motocyklu . Takich wyczynów tylko pozazdrościć . Na miejscu spotkaliśmy licznie przybyłe Kluby PRM oraz Kluby.............................................. - Kto był to wie jakie . RCI Inowrocław wzorem roku ubiegłego zorganizował koncerty kilku znanych kapel , takich jak : Podróbka , Farben Lehre, Szulerzy i Butelka . Przebojem zlotu był niewątpliwie utwór „ Motory Na Soli ”. Jak to zwykle bywa na zlotach , jadło było i piwo było , była też doskonała zabawa , była wielka wyprawa po torebkę oraz niesamowite latające ogórki ! . Jeśli ktoś nie był jeszcze na „SOLI” niech wybierze się na kolejny zlot w przyszłym roku .30.06.2013
KM-JAMAZ PASŁĘK FESTYN CHARYTATYWNYPasłęcki Klub Motocyklowy JAMAZ w dniu 30-czerwca -2013 roku zorganizował FESTYN CHARYTATYWNY na rzecz Martynki Wiśniewskiej . Postanowiliśmy wesprzeć akcje .Zebrane fundusze pomogą w zakupie windy dla poruszającego się na wózku inwalidzkim dziecka . Festyn uatrakcyjniły występy , licytacja przekazanych przez firmy oraz osoby prywatne przedmiotów , można też było spróbować lokalnych specjałów . . Osoby które wrzuciły do puszki symboliczną złotówkę mogły liczyć na przejażdżkę motocyklem lub też zafundować ją dla swojego dziecka .01.06.2013
37 ROTOR RAJDW dniach 20-23 czerwca 2013 roku o przysłowiowy „ rzut beretem ” od Morąga na trenie kompleksu ośrodków wypoczynkowych w Kretowinach odbywał się 37 ROTOR RAJD . Uzyskawszy zgodę organizatorów odwiedziliśmy teren zlotu . Na tegorocznym rajdzie znowu można było podziwiać wiele maszyn posiadających „DUSZĘ” . Niewątpliwą atrakcją był najrzadszy model motocykla SDOKÓŁ .Był to SOKÓŁ 500 . Oprócz tej niewątpliwe atrakcji mogliśmy podziwiać myśl techniczną wielu twórców motocykli . A było na co popatrzeć co skwapliwie czyniliśmy .
01.06.2013
Spotkanie z KM MOTOCYKLIŚCI ŻYRARDÓWZaprzyjaźniony z Morąskimi SZERSZENIAMI Klub MOTOCYKLIŚCI ŻYRADÓW korzystając z pięknej pogody i uroczej scenerii zaprosił nas oraz Elbląskie ORŁY na spotkanie integracyjne . Szybka decyzja , ekwipunek spakowany , motocykle pod cztery litery i jedziemy . Znowu potwierdziła się teoria , że takie kameralne spotkania są najlepsze . Impreza udana , wszyscy zadowoleni powracali do domu . Kto nie był niech ................ .
12 MAJA 2013 - V- WARMIŃSKA MOTOMAJÓWKA12 maja 2013 roku Warmiński Klub Motocyklowy DRAGER z Ornety zorganizował Warmińską Motomajówkę . Spotkanie odbyło się V raz . Wszystkie czynniki niezbędne do udanego spotkania dopisały . Począwszy od pogody a skończywszy na frekwencji tych dla których impreza została zorganizowana - motocyklistów . Na spotkaniu w Krośnieńskim Sanktuarium pojawiły się Kluby Warmińsko Mazurskiej Strefy Neutralnej , Red Indians MC z Biskupca oraz motocykliści nie zrzeszeni . Wszystkich łączy jednak wspólna pasja do motocykli i dobrej zabawy . I tak też było bawiliśmy się wyśmienicie .

26-28.04.2013
- TABUNADA -

Zgodnie z tradycją , koniec kwietnia KM TABUN WMSN z Olsztyna zorganizował TABUNADĘ . Miejsce wiadome dla wszystkich . Ośrodek Kołatek położony na zalesionym terenie i jak przystało na Warmię i Mazury u brzegu czystych jezior Pluszne i Staw . Piątek przywitał wszystkich deszczem jednak gorąca atmosfera jaką wytworzyli zlotowicze przywróciła dobą pogodę . Zlot odwiedzili przedstawiciele kilku klubów Polskiego Ruchu Motocyklowego i kluby z Rosji. Kolejny raz poprzez wspólną zabawę zlotowicze udowodnili , że motocykliści mogą się spotykać -
„PONAD PODZIAŁAMI” .

13 Kwietnia 2013 roku odbyła się kolejna edycja akcji PRM
PATRZ W LUSTERKA
MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE13 Kwietnia 2013 roku odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Polskiego Ruchu Motocyklowego „ PATRZ W LUSTERKA MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE ”. W ramach poparcia dla idei akcji Morąskie Szerszenie wraz z motocyklistami z Ostródzkiej Drogówki przeprowadziły dzialania na terenie Morąga i Ostródy . Podczas akcji przypominaliśmy kierowcom samochodów jaki wpływ na bezpieczeństwo motocyklistów i nie tylko może mieć poprawna ocena tego co widać w lusterku . Akcja spotkała się ze zrozumieniem i poparciem kierowców.

Wiosenny Kongres PRMPolski Ruch Motocyklowy zaprosił delegację klubów Warmińsko Mazurskiej Strefy Neutralnej na Wiosenny Kongres . Obrady odbywały się w dniach 15-16.03.2013 roku w miejscowości Nieborów . MORĄSKIE SZERSZENIE wspólnie w przedstawicielami KM ORZEŁ ELBLĄG i KM TABUN OLSZTYN uczestniczyły w obradach . Nasza delegacja spotkała się z bardzo sympatycznym przyjęciem Rady Koordynacyjnej oraz przybyłych na spotkanie klubów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Polskich Ruch Motocyklowy . Dzięki uczestnictwu w obradach mogliśmy dokładniej zapoznać się z działalnością PRM , nawiązaliśmy nowe kontakty z klubami o poglądach zbliżonych do naszych jak też pogłębiliśmy współpracę obydwu organizacji w ramach porozumienia zawartego 8 października 2011 roku w Ciechanowie .

„ OBLĘŻENIE ULA ”
SEZON MOTOCYKLOWY 2013 ROZPOCZĘTYDnia 16 lutego 2013 roku Morąskie Szerszenie przeprowadziły „ OBLEŻENIE ULA ”. Impreza odbyła się w okolicach Morąga na terenie jednego z położonych w malowniczej okolicy ośrodków wypoczynkowych . Z jednej strony las a z drugiej skute grubym lodem jezioro Narie . Zimowa sceneria , sprzyjająca pogoda i gorąca atmosfera to wszystko było jak na zamówienie . Kluby Motocyklowe Orzeł Elbląg , Tabun Olsztyn oraz zaprzyjaźnieni motocykliści dzielnie wspierali nas
w „ OBLĘŻENIU ” do późnych godzin nocnych pokrzepiając się jadłem zdobytym w
„ ULU ” (kuchni polowej) oraz nalewką na pszczołach , która potrafi powalić z nóg najtwardszych zawodników . Utrudzeni walką znaleźli odpoczynek w przygotowanych , ciepłych domkach . W związku z tym , że jeden z uczestników imprezy przybył na motocyklu uznajemy SEZON MOTOCYKLOWY 2013 za rozpoczęty .

TEXT alternatrywny