Rok 2012SYLWESTER 2012Rok 2012 żegnaliśmy a 2013 witaliśmy w klubowym gronie . Wspólnie z SZERSZENIAMI bawiło się 143 osoby . Nowy 2013 rok tradycyjnie przywitaliśmy szampanem , hukiem petard i sztucznych ogni . Zabawa trwała do godziny 5.00 gdy to z parkietu zeszła ostania para SZERSZENI . Liczna frekwencja pokazała , że nie zapadliśmy w sen zimowy. Byli też tacy co w Sylwestra postanowili przewietrzyć nieco maszyny i poprawić stan liczników na koniec roku .TABUN OLSZTYN MOTOMIKOŁAJE 2012.Klub Motocyklowy TABUN WMSN z Olsztyna zorganizował 4 edycję akcji o wymownej nazwie „ MOTOMIKOŁAJE ” . Kwesta odbywała się na Starym Mieście w Olszynie . Zebrane datki zostaną przeznaczone na zakup Pomp Infuzyjnych dla Szpitala Dziecięcego w Olsztynie . Morąskie Szerszenie pomimo złośliwości pogody nie mogły odmówić sobie udziału w akcji . Swoją obecność zaakcentowały także takie kluby jak : ROTOR OLSZYN , WILD BROS OLSZTYN , DRAGER ORENETA , SQUAD OLSZTYN .

KM ORZEŁ ELBLAG - „ Nie Tylko Dla ORŁÓW ”
ZASTAWNO 10-11-2012.Zgodnie z tradycją Klubu Motocyklowego ORZEŁ ELBLĄG w listopadzie odbywa się impreza symbolicznie kończąca sezon motocyklowy „ Nie Tylko Dla Orłów ”. Aby rozprostować nieco „ Nasze Skrzydła ” skorzystaliśmy z zaproszenia i udaliśmy się na imprezę . Nie rozpisując się za wiele można jednoznacznie stwierdzić , że Orły i tym razem stanęły nad poprzeczką . Doskonała zabawa przy muzyce wykonywanej przez kapelę CoverSajt z udziałem klubów WMSN oraz klubów z innych regionów kraju , motocyklistów z Obwodu Kaliningradzkiego trwała do rana .

WIKING EŁK
Mazurskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego 2012 .W dniach 28-30.09.2012 roku w miejscowości Stare Juchy w malowniczo położonym miejscu nad Jeziorem Jędzelewo Klub Motocyklowy Wiking Ełk zorganizował - „ Mazurskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego 2012 ”. Uzupełnieniem imprezy była wyśmienita słoneczna pogoda . SZERSZENIE oraz motocykliści „ Ziemi Morąskiej ” byli tam obecni . Postanowiliśmy jednak nie kończyć jeszcze sezonu i nie odstawiać maszyn na jesienno-zimowy sen . Pomimo oficjalnego zakończenia sezonu – „ SEZON TRWA DALEJ ..............” i tak do 31 grudnia . Od 1 stycznia zaczynamy od nowa.
„ Bezpieczna Droga do Szkoły ”Rozpoczął się nowy rok szkolny. Po wakacyjnym wypoczynku , nadszedł czas nauki . Wraz z rozpoczęciem roku szklonego dzieci stanowią liczną grupę nowych użytkowników dróg . Szczególnie w rejonach wiejskich narażone są na niebezpieczeństwa podczas drogi do szkoły i powrotu do domu .
W ramach ogólnopolskiej akcji : „ BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY ” odwiedziliśmy kilka Szkół Podstawowych z terenu Gminy Morąg gdzie w najmłodszych klasach przekazaliśmy dzieciom ufundowane przez Nasz Klub odblaskowe opaski . Akcja spotkała się z sympatycznym przyjęciem uczniów oraz nauczycieli .

100 Lecie Aeroklubu w Elblągu

Delegacja Szerszeni na zaproszenie Elbląskiego Klubu Motocyklowego Orzeł wspomagającego organizację imprezy przebywała na Pikniku Lotniczym z okazji 100 Lecia Elbląskiego Aeroklubu . Podczas imprezy swoje umiejętności zaprezentował pilot Wojciech Krupa z Grupy Akrobacyjnej „ ŻELAZNY ” oraz piloci z grupy
„ BIAŁO CZERWONE ISKRY ” . Zgromadzeni mogli obejrzeć skoki spadochronowe , latające modele samolotów , śmigłowce Straży Granicznej i Marynarki Wojennej RP oraz wiele modeli samolotów cywilnych i wiatrakowce .Lipcowa WyprawaLipiec 2012 z Morąga wyrusza tygodniowa ekspedycja jadąca przed siebie . Zaczynamy od Łodzi gdzie robimy mały przystanek . Następnym celem jest Częstochowskie Sanktuarium znane jako miejsce kultu religijnego ale też przepiękny zabytek o wspaniałej historii , Jura Krakowsko-Częstochowska , kraina białych skał , zwieńczonych ruinami Orlich Gniazd strzegących dawnej granicy . Kopalnia soli w Wieliczce - jedyny obiekt górniczy na świecie czynny bezustannie od XIII wieku do dnia dzisiejszego. Zakopane i na deser Słowacja .
VIII Motocyklowy Zlot „NA SOLI ”
06-08.07.2012 InowrocławRider´s Club Inowrocław zaprosił Morąskie SZERSZENIE na organizowany w dniach 6-08.08.2012 VIII Motocyklowy Zlot „ NA SOLI ”. W czasie trwania imprezy poznaliśmy przedstawicieli kilku klubów . W tym licznie przybyłych przedstawicieli Unii Polskich Motocyklistów „ORZEŁ BIAŁY” . Doskonały popis wokalny dały zespoły Rabarbar , Rockhead , Podróbka. Swoje wyjątkowe talenty wokalne ujawnili też uczestnicy spotkania .Niewątpliwą atrakcją zlotu były zaręczyny przy akompaniamencie silników motocyklowych . Podczas zolu mogliśmy zobaczyć również jak motocykliści bezinteresownie pomagają koledze którego maszyna „Wyzionęła Ducha” . Reanimacja pomogła i pechowiec mógł wracać do domu motocyklem a nie na lawecie.Obecność przedstawicieli różnych organizacji motocyklowych pokazała , że łączy wszystkich pasja do motocykli i dobrej zabawy . W podsumowaniu można tylko dodać - Była to kolejna udana impreza.
WIRAŻ BARTOSZYCE „ Moto Party 2012 ”
- 15-17-06-2012 Lutry Pensjonat Romanowski -Klub Motocyklowy WIRAŻ BARTOSZYCE WMSN w dniach 15 -17 – czerwca - 2012 roku zorganizował MOTO PARTY . Miejscem imprezy był Pensjonat Romanowski znajdujący się w malowniczej okolicy w miejscowości Lutry . W związku z tym , że organizator zapewnił wiele atrakcji pojawiły się tam też „ SZERSZENIE ” .Podczas imprezy można było obejrzeć między innymi zabytkowe motocykle – większość to jedyne egzemplarze w europie .Zlotowicze mogli odprężyć się również duchowo zwiedzając Stoczek Klasztorny (Sanktuarium) - jeden z najładniejszych ogrodów w Polsce - miejsce uwięzienia Prymasa Wyszyńskiego , Zespół Pałacowy Galiny oraz Zamek krzyżacki w Lidzbarku Warmińskim .
II MOTOCYKLOWY ZLOT U ŻELAZNEGO
15-17-06-2012 Budy GrabskieW dniach 15-17 czerwca 2012 roku w miejscowości Budy Grabskie przy drodze Sochaczew – Skierniewice odbył się - II MOTOCYKLOWY ZLOT U ŻELAZNEGO . Impreza organizowana przez klub ŻELAZNY ORZEŁ zrzeszony w Stowarzyszeniu Polski Ruch Motocyklowy . „ MORĄSKIE SZERSZENIE ” poszerzyły swój obszar występowania i pojawiły się na imprezie . Miejsce bardzo ciekawe , bardzo sympatyczna impreza i gościnni gospodarze .

20-05-2011 r. Piknik Rodzinny w Domu Dla Dzieci i Mlodzieży " PROMYK " w Morągu .Odpowiadając na zaproszenie Dyrekcji Domu Dla Dzieci i Młodzieży „ PROMYK ” oraz Stowarzyszenia Wspierania Rodzin członkowie Klubu Motocyklowego Morąskich Szerszeni oraz NASI przyjaciele niezależni motocykliści udali się do wspomnianej placówki . Na miejscu zorganizowaliśmy przejażdżki motocyklami dla wychowanków Domu Dziecka . Zorganizowane zostały również komercyjne przejażdżki motocyklami których uczestnicy wpłacili zdeklarowaną kwotę na rzecz Domu Dzieci i Młodzieży
„ PROMYK ” w Morągu . Przy okazji tego typu akcji przypominamy wszystkim – To nie dzieci są winne temu , że trafiają do domów dziecka . Pomagając innym stajemy się lepszymi ludźmi . „ Nie jest ważne kim jesteś – Ważne jest jakim Jesteś człowiekiem .”
13 Maja-2012 - IV WARMIŃSKA MOTOMAJÓWKA
KROSNO k . ORNETYW dniu 13 Maja 2012 roku w małej miejscowości Krosno koło Ornety odbyła się IV WARMIŃSKA MOTOMJÓWKA . Tradycyjnie do „SZERSZENI” przyłączyli się zrzeszeni i niezależni motocykliści z Morąga , Szymonowa , Ostródy , Olsztynka i Grunwaldu . Pogoda dopisała , frekwencja również . Miejmy nadzieję , że to przepiękne zabytkowe miejsce jakim jest Sanktuarium w Krośnie za sprawą Warmińskiego Klubu Motocyklowego „ DRAGER ” na stałe wpisze się do kalendarza imprez motocyklowych w rejonie Warmii i Mazur .I wszystkie motocyklowe imprezy będą przebiegały w tak miłej i przyjaznej atmosferze .

BRANIEWO - 6 - maja przed rocznicą zakończenia II wojny światowejPrzed rocznicą zakończenia II wojny światowej 6 maja do Braniewa przyjechała oficjalna delegacja władz pobliskiego Obwodu Kaliningradzkiego oraz gubernator Nikołaj Cukanow Towarzyszyło im siedmiu weteranów i 400 rosyjskich motocyklistów , ponad 100 polskich motocyklistów zrzeszonych w WMSN , KKM oraz motocykliści niezrzeszeni . SZERSZENIE też były tam obecne .

TABUNADA 2012KM MORĄG-SZERSZEŃ jak co roku był obecny na zlocie organizowanym przez KM TABUN z Olsztyna zrzeszony w WMSN . Pogoda dopisała i jak zwykle zabawa była przednia .Podczas trwania zlotu jego uczestnicy mogli przetestować nowe modele motocykli BMW zaprezentowane przez Dealera BMW ZDUNEK z Gdańska .Jasnogórskie Rozpoczęcie Sezonu 2012 przeniesione do Gietrzwałdu2012 rok przyniósł Nam wielką niespodziankę . Przedstawiciele KM MS wybierali się jak co roku do Częstochowy na Jasnogórskie Rozpoczęcie sezonu motocyklowego . A tu niespodzianka spotkanie przeniesione do Gietrzwałdu . Morąskie SZERSZENIE wraz z immymi motocyklistami pojawiły się na Częstochowsko – Gietrzwałdzikm Rozpoczęciu Sezonu Motocyklowego gdzie min. poznaliśmy promotora spotkania Wiktora Węgrzyna Prezesa Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński . Na spotkaniu obecne były inne kluby z Warmii i Mazur oraz niezrzeszeni motocykliści z kraju .

TEXT alternatrywny